R. Paksas: „Reikia gerokai daugiau rūpesčio neįgaliaisiais“

2017-12-01

„Kalbėdami apie negalios ištiktus žmones, matyt, turėtume aiškiai sutarti, kad nepaisant šalies, finansinės ir fizinės galimybės užtikrinti tinkamą tokių žmonių gyvenimo kokybę turėtų būti vienodos bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje“, - Europos Parlamente pasisakydamas dėl rezoliucijos, kuria siūloma užtikrinti daugiau galimybių neįgaliųjų integracijai visuomenėje, sakė EP frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezientas Rolandas Paksas.

 

Jo teigimu, ES šalyse vis dar daug segreguojančių specialiųjų mokyklų, socialinių įmonių, kuriomis verslas tik naudojasi gaudamas subsidijas įdarbinant žmones su negalia, bet realiai pažeidžia jų teises į įsidarbinimą atviroje darbo rinkoje.

 

„Būtina atskirti neįgalumo išmokas nuo finansinės paramos, atsižvelgiant į papildomos priežiūros ir kitus neįgalių asmenų poreikius, kurių jie gali turėti, taip suteikiant jiems galimybes gyventi orų gyvenimą ir patekti į darbo rinką“, - sakė europarlamentaras.

R. Pakso teigimu, reikia pasiekti, kad su negalia susijusios pašalpos niekada nebūtų nutraukiamos ar apmokestinamos, nepaisant gaunamų kitos rūšies išmokų.

„Europos institucijos šiandien išleidžia gerokai daugiau, negu kasmet reikėtų paremti neįgaliuosius. Tad bent dalį tų lėšų paskirkime būtent šiems dalykams“, - posėdyje kalbėjo EP frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas R. Paksas.

 

Europos Parlamento nario R. Pakso biuro inf.