R. Paksas. Kalbėdama apie savo ateitį ES žmones palieka nuošalėje

2018-01-16

Europos Sąjungos politikai, diskutuodami dėl ES dabarties ir ateities, nuošalėje palieka žmonėms aktualiausias problemas: socialinę atskirtį, nedarbą, kainų augimą. ES ateitis politikų galvose tapo politiniu, bet ne pilietiniu projektu ir žmonių lūkesčiai bei poreikiai čia nebėra svarbūs.

Tuo įsitikinęs Europos Parlamento narys, frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“ vicepirmininkas, Prezidentas Rolandas Paksas.

„Europos Vadovų tarybos posėdžiai visuomet būna graži šventė. Tačiau visuomenė laukia kitokio požiūrio ir kitų sprendimų. Globalios diskusijos yra reikalingos, bet akcentas turėtų būti kitur“, – įsitikinęs politikas.

Strasbūre vykstančioje Europos Parlamento sesijoje kalbėdamas apie vėliausią Europos Vadovų Tarybos susitikimą jis pažymėjo, kad dauguma Europos Sąjungos šalių piliečių labiau norėtų daugiau dėmesio ir veiksmų, sprendžiant jų kasdienio pragyvenimo, darbo ir tinkamo atlygio už jį, būsto įsigijimo problemas.

„Jiems labiau norėtųsi ne diskusijų ir susitarimų dėl euro zonos plėtimo ar visos ES pavertimo euro zona, bet galimybių už tą eurą nupirkti pigesnių prekių ir gauti daugiau paslaugų“, - Europos Parlamente kalbėjo R. Paksas.

Išsiskirdamas iš kitų kalbėjusių parlamento narių, politikas akcentavo, kad jis tikisi, jog greitai ateis toks laikas, kai Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose bus kalbama ne tik apie pasirengimą karui, bet ir apie būdus bei priemones, kaip pasiekti geresnį visuomenės gyvenimą taikos sąlygomis. Ir kaip tą taiką reikėtų užtikrinti.