Briuselis nesimoko iš savo klaidų: nauji reikalavimai dėl glaudesnės integracijos

2015-04-02

Europos Centrinio banko prezidentas Mario Draghi ragina paspartinti Europos institucinę integraciją siekiant užtikrinti, jo žodžiais tariant, Eurozonos ekonomikos atsigavimą. Patrick O‘Flynn, Europos Laisvės ir Demokratijos Frakcijos, Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos ir Europos Parlamento Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto narys į šį pareiškimą atsakė taip: „Jeigu Eurozonoje ir yra koks nors augimas, tai jis kyla dėl milžiniško kiekio pinigų spausdinimo ir dėl to, jog Eurozonos ekonomika buvo labai gilioje duobėje.“

 

„Esminės Eurozonos silpnybės, deja, išlieka. Draghi pasisakymas rodo, jog Briuselio valdžios elitas nepasimokė iš savo klaidų. Kas kartą iškilus kokiai nors problemai, pasigirsta raginimai: daugiau Europos, daugiau integracijos. Įrodymai jiems nieko nereiškia, integracija jiems jau tapo tikėjimu. 

 

Akivaizdi tiesa - ES šalys narės klestės ne su daugiau Europos, o su daugiau autonomijos, savarankišku valiutos valdymu ir galimybe patiems nustatyti palūkanų normas, kurios geriausiai tiktų jų ekonomikai.“, - apibendrino P. O‘Flynn.